Naturalne kosmetyki na wyciągnięcie ręki

Naturalne kosmetyki święcą triumfy już nie tylko na zachodzie Europy, ale również w Polsce. Niższa cena, większa dostępność, a także szeroka gama produktów sprawiły, że Polki, a także Polacy coraz częściej po nie sięgają.

Czy kosmetyki naturalne są przeznaczone wyłącznie dla zdrowej skóry?

Przez wiele lat pokutował mit, że z naturalnych specyfików korzystać mogą wyłącznie osoby, których skóra nie posiada żadnych wad. Roślinne wyciągi oraz wysoka zawartość cennych minerałów pozwalają jednak na korzystanie z nich również przez osoby np. z cerą trądzikową.

Węgiel, będący szczególnie często składnikiem mydeł do pielęgnacji twarzy, znacznie ogranicza produkcję sebum. Obniżona ilość tłuszczów w znaczny sposób zmniejsza florę bakteryjną skóry, a także poprawia jej wygląd.

Alepia – przegląd produktów

Marka Alepia, podobnie jak inne firmy zajmujące się produkcją naturalnych kosmetyków, stawia na jakość, a nie ilość. Pośród interesujących produktów znajdziemy m.in różnego rodzaju mydła, szampony (przeznaczone do każdego rodzaju włosów) oraz wzmacniające ich działanie odżywki. Pośród gąszczu kosmetyków wychylają się również maski zawierające glinkę, a także kremy i naturalnego pochodzenia oleje.